...

Řidičák na automobil

...

Co potřebujete k řidičáku na Bčko?

V první řadě vám musí být 18 let. Do autoškoly se můžete přihlásit před dovršením věku, avšak ke zkouškám na řidičák můžete až starší 18ti let.

Pro přihlášení do autoškoly je nutný Posudek o Zdravotní způsobilosti, který je součástí přihlášky.

Nesmíte mít zákaz řízení. Pokud jste ve výkonu sankce a nemáte dovoleno řídit, autoškola vás na řidičák nevezme.

Musíte mít obvyklé bydliště na území ČR. Buďto trvalé bydliště, nebo prokazatelných 185 dnů na adrese v ČR. Stejně tak zahraniční studenti mohou po půl roce studia žádat o řidičák v Autoškole Praha 9.

Nesmíte mít řidičské oprávnění na skupinu B vydané jiným státem členů EU.

...

Autoškola na skupinu B (automobil)

Řidičský průkaz na auto (skupina B) vám umožňuje řídit vozidla s maximální povolenou hmotností do 3500 kg. Řidičské oprávnění skupiny B je omezeno na 8 míst k sezení (řidič není započítán,) pokud byste chtěli řídit vozidlo s 9 a více místy pro spolujezdce, pak budete potřebovat řidičák na skupinu D. S řidičským průkazem na skupinu B máte oprávnění řídit motocykly skupiny A1 s automatickou převodovkou.

S řidičákem na B smíte vozit malý přívěs do maximální povolené hmotnosti 750 kg. Celá souprava (tedy auto a přívěs) nesmí ovšem převyšovat hmotnost 3500 kg. Pokud by se tak stalo, potřebujete již řidičský průkaz se skupinou B+E nebo rozšíření skupiny B, pak smí mít celá souprava maximální povolenou hmotnost do 4250 kg (3500 kg na vozidlo a 750 kg na přívěs)

Řidičský průkaz na skupinu B můžete získat v autoškole od 18ti let. Do Autoškoly Praha 9 se však můžete přihlásit již rok a půl před dovršením věku. Zkoušky na řidičák ale můžete podstoupit až den po 18tých narozeninách. Proto naše autoškola doporučuje přihlášení do autoškoly nejdříve 2 měsíce předem. Řidičák na B vám většinou bude trvat kolem 8 až 9 týdnů, pokud si nepřiplatíte za řidičák s rychlým výcvikem. Pak lze řidičský průkaz získat rychle a to během 4 týdnů.

Autoškola Praha 9 vás naučí řídit automobil od úplných základů až po úspěšné dokončení testů a zkoušky na řidičský průkaz. Řidičák na skupinu B je nejžádanějším řidičským oprávněním v Autoškole Praha 9.

Naše autoškola má k dispozici vozy Škoda Fabia a Škoda Octavia.

...

Jak probíhá autoškola na řidičák skupiny B?

Autoškola na auto je rozdělena na výuku a výcvik. Dnes je valná většina kurzů autoškoly prováděna individuální formou.

Autoškola začíná výukou na učebně Autoškoly Praha 9, kde se dozvíte základní informace z předpisů a pravidel na pozemních komunikacích.

Poté pokračujeme výcvikem na vozidle autoškoly. Většina výcviku je prováděna v Praze. Během výcviku ještě probíhají další hodiny výuky v učebně autoškoly.

O hodinách výuky budete informováni buďto učitelem autoškoly, nebo se kurzy zapisují v autoškole na stojícího panáka v motorkářském oblečení. Najdete ho mezi akváriem a vchodem do kanceláře.

Výcvik na řidičský průkaz pro skupinu B trvá 28 výcvikových hodin (1 výcviková hodina trvá 45 minut) a většinou bývá rozdělen do 14ti jízd po 90ti minutách. Hodiny začínají a končí v areálu Autoškoly Praha 9.

Poté co v autoškole dokončíte předepsaný počet hodin pro výuku a výcvik, přihlásíme vás ke zkoušce na řidičský průkaz.

...

L17 možnost získání řidičského oprávnění již od 17 let

Podmínkou pro řízení vozidla je jízda s mentorem, který musí sedět vedle řidiče. Podrobné informace a materiály pro mentory lze získat v naší autoškole.

...

Fotografie

...

Online-registrace

Online registrace do autoškoly
Pokud se přihlásíte do naší autoškoly online, dostanete automaticky slevu 400,-

...

Přihlášky od 15.10.

Od 15. Října se mění přihlášky do autoškol. Pokud jste si stáhli přihlášku před tímto datem a přinesete ji do autoškoly po 15.10., bude nutno vyplnit novou.

Učebna Autoškoly Praha 9 Učebna Autoškoly Praha 9 Autoškola z venku Vchod do areálu autoškoly