...

Řidičák na motocykl

...

Rozdělení řidičáku na motorky

Řidičský průkaz na skupinu A se dělí na tyto skupiny: skupina AM od 15ti let | skupina A1 od 16ti let | skupina A2 od 18ti let | skupina A od 20ti(24) let

...

Co potřebujete k řidičáku na Ačko?

Nejprve si vyberte skupinu řidičáku dle vašeho věku.

Pro přihlášení do autoškoly je nutný Posudek o Zdravotní způsobilosti, který je součástí přihlášky.

Nesmíte mít zákaz řízení. Pokud jste ve výkonu sankce a nemáte dovoleno řídit, autoškola vás na řidičák nevezme.

Musíte mít obvyklé bydliště na území ČR. Buďto trvalé bydliště, nebo prokazatelných 185 dnů na adrese v ČR. Stejně tak zahraniční studenti mohou po půl roce studia žádat o řidičák v Autoškole Praha 9.

Nesmíte mít řidičské oprávnění na skupinu A vydané jiným státem členů EU.

...

Řidičský průkaz na skupinu A (motocykly)

Řidičský průkaz rozděluje motocykly do několika kategorií podle objemu motoru a jejich výkonu. Pokud chcete řidičák na motorku, pak se musíte ujistit, že splňujete podmínky k udělení řidičského oprávnění na požadovanou skupinu.

Než začnete vyplňovat přihlášku do autoškoly, měli byste vědět o kterou skupinu řidičského průkazu budete žádat a zda jste dosáhli pro danou skupinu požadovaného věku.

Řidičské oprávnění skupiny A je rozděleno následovně:

Skupina AM - udělení řidičského průkazu od 15ti let - malé motocykly s konstrukční rychlostí do 45km/h. S řidičákem, ve kterém je uvedena skupina AM můžete řídit motocykly benzinové s objemem maximálně 50cm3 nebo motocykly elektrické do výkonu 4kW.

Skupina A1 - udělení řidičského průkazu od 16ti let - menší motorky o objemu motoru maximálně 125cm3 a výkonem do 11kW.

Skupina A2 - řidičský průkaz od 18ti let - motocykly s výkonem motoru do 35kW.

Skupina A - řidičský průkaz od 24 let nebo můžete řidičák na skupinu A získat po 2 letech od udělení řidičského oprávnění skupiny A2 - Skupina A vás opravňuje řídit motocykly bez omezení výkonu. Pokud již vlastníte řidičák na A2, stačí pouze splnit zkoušku bez příplatkových jízd. Autoškola Praha 9 však doporučuje minimálně jednu kondiční hodinu před zkouškou (v ceně skupiny A). Pokud žádáte o řidičák na neomezenou motorku, zkouška se bude konat na výkonném motocyklu a je vhodné se na něm nejprve svézt, mimo jiné vám instruktor autoškoly vysvětlí základy, které od vás budou očekávány během zkoušky na motorku.

Skupina A1 a skupina A2 má další omezení ve výkonu díky stanoveným limitům poměru váhy motocyklu a výkonu v kW. Autoškola Praha 9 pro vás proto připravila sekci Řidičský průkaz, kde naleznete podrobnější informace k řidičským průkazům a skupinám řidičských oprávnění.

...

Jak probíhá autoškola na motorku?

Výuka a výcvik na řidičský průkaz pro skupiny motocyklů probíhá od jara do podzimu dle stávajícího počasí. Pokud budete žádat o řidičák na motorku v listopadu, pravděpodobně nebude možno stihnout zkoušku před tím, než teploty klesnou pod únosnou hranici. Stejně tak se na jaře s motorkami začíná poté, co se teploty vyšplhají k nějakému rozumnému číslu. Do té doby bohužel s řidičákem budete muset počkat. V případě, že žádáte o sdružený výcvik, například skupina B+A, řidičák na auto a k němu řidičák na motorku, pak je vhodné začít alespoň tři měsíce dopředu. Pokud se počasí zkazí a nebude možné vykonat zkoušku na motocykl, budete muset počkat až do jara, kdy splníte zkoušku, než vám bude vydán řidičák na skupinu B. Proto je v tomto případě (na podzim) vhodnější začít řidičák na skupinu B a na jaře teprve pokračovat s autoškolou na řidičák skupiny A.

Autoškola Praha 9 vlastní řadu motocyklů. Pro řidičák na AM a skupinu A1 máme k dispozici motocykl značky Honda CG 125. Pro skupinu A2 (řidičský průkaz od 18ti let) je v autoškole připraven motocykl Suzuki GS 500. V případě řidičáku na skupinu A se svezete na motocyklu Honda 900F Hornet. V Autoškole jsou k dispozici helma, rukavice a bunda na motocykly pro žáky, kteří je nemají k dispozici, avšak velmi doporučujeme přinést si helmu svou. Zvláště během autoškoly je důležité cítit se pohodlně v oblečení, ve kterém budete na motorkách jezdit. Helma by vám měla dobře sednout, neměla by být ani volná, ani příliš těsná. Z toho důvodu vám doporučujeme do autoškoly nosit vlastní helmu.

...

L17 možnost získání řidičského oprávnění již od 17 let

Podmínkou pro řízení vozidla je jízda s mentorem, který musí sedět vedle řidiče. Podrobné informace a materiály pro mentory lze získat v naší autoškole.

...

Fotografie

Honda CG 125 Suzuki GS 500 Honda 900F Hornet

...

Online-registrace

Online registrace do autoškoly
Pokud se přihlásíte do naší autoškoly online, dostanete automaticky slevu 400,-

...

Přihlášky od 15.10.

Od 15. Října se mění přihlášky do autoškol. Pokud jste si stáhli přihlášku před tímto datem a přinesete ji do autoškoly po 15.10., bude nutno vyplnit novou.

Učebna Autoškoly Praha 9 Učebna Autoškoly Praha 9 Autoškola z venku Vchod do areálu autoškoly