...

Laciná autoškola

Při výběru autoškoly je důležité mít určitou dávku obezřetnosti. Mnoho žáků již naletělo na slevy a akce již zkrachovalých levných autoškol. Existují relativně levné autoškoly, ale musíte zvolit sami, jakou kvalitu výuky a výcviku od autoškoly očekáváte. Zjistěte, jaké má autoškola zázemí a jak dlouho působí na trhu. Samozřejmě se můžete setkat s novou poctivou autoškolou, ale pokud bude její cena nejlevnější ze všech autoškol v Praze, pak asi nepůjde o dobročinnou akci.

Pokud se ptáte, čím se Autoškola Praha 9 může lišit od nejlevnějších autoškol v Praze, pak jste na správném místě.

Začněmě od začátku. Každý žák musí na začátku kurzu projít úvodní hodinou. Kurzy autoškoly začínají vždy v pondělí v 18:00. Pokud se nějaký kurz přesune, například z důvodu svátku, budete informováni prostřednictvím našich stránek. Pokud vás autoškola bude seznamovat s takovými informacemi během první hodiny jízdy, pak je něco špatně. Celá autoškola je vždy rozdělena na výuku a výcvik. Ve výuce byste měli získat teoretické znalosti a neztrácet s nimi čas během výcviku.

Pak přijde čas na výcvik ve vozidle. Podle zákona autoškol by měla každá hodina trvat 45 minut. Obvykle se jezdí dvouhodinovky, tedy 90 minut. Tento čas by měl padnout čistě na vás. Pokud hodiny probíhají tak, že s vámi jezdí další žák a o čas se dělíte, pak jste si vybrali nejen nejlevnější autoškolu, ale také jednu z nejhorších. Stejně tak byste nikde na učitele neměli čekat. Jestliže s vámi učitel autoškoly jezdí vyřizovat své záležitosti a vy na něj čekáte v autě, pak se naučíte ledatak sedět pohodlně, ale ne řídit.

Tím ovšem nekončíme s výukou. Je pochopitelné, pokud vám učitel vysvětluje ve vozidle, co budete dělat, ale neměli byste tím trávit polovinu jízdy. Během výcviku byste měli ještě zavítat do autoškoly na další teorii. Pokud se v autoškole po zahájení výcviku již neukážete, pak vás opět levná autoškola obírá o peníze.

Většina výcviku probíhá v Praze. Díky naší lokalitě se ale také dostaneme mimo Prahu, abychom žáky připravili i na jiné podmínky, než najdeme v obci. V některých hodinách najedeme i 50 km. Dejte pozor, abyste si nevybrali autoškolu, která má stanovený limit počtu kilometrů na hodinu. I na palivu se dá samozřejmě ušetřit.

Před ukončením výcviku byste měli mít odjetý minimálně počet hodin stanovených zákonem. Vždy se ujistěte, že vám instruktor zapsal hodiny, které jste opravdu odjeli. Pokud si chcete být jistí, jaký je počet stanovených hodin, pak by vám autoškola měla umožnit nahlédnout do nejnovějšího vydání zákona autoškol, kde naleznete tabulky pro každou skupinu. Pokud tímto autoškola nedisponuje, lze jej najít i na internetu.

Může se vám stát, že přijdete ke zkouškám a zjistíte, že za zkoušky musíte autoškole zaplatit další poplatek. Autoškola Praha 9 nemá žádné skryté poplatky. Za ceny uvedené v ceníku vás připravíme ke zkouškám, za zkoušky se platí pouze magistrátu hlavního města Prahy. Chodí k nám občas informace od žáků, že po dokončení levné autoškoly museli ještě zaplatit 1500,- za zkoušku autoškole a 700,- magistrátu. Celá výuka a výcvik je tedy ve skutečnosti stála o 1500,- více. Pokud se vám zkouška nepovede a budete ji muset zopakovat, v ceníku máme uvedené poplatky za opravnou zkoušku. U některých levných autoškol můžete narazit na pochybné výdělečné praktiky, kdy vám za každou opravnou zkoušku naúčtují 1500,- a ještě zaplatíte magistrátu dle opravy za to, že vás vyzkouší. Na všechno se v autoškole zeptejte před tím, než se přihlásíte, abyste nebyli nakonec velmi překvapeni.

A od toho se i odvíjí cena Autoškoly Praha 9. Nejsme nejlevnější autoškola v Praze, musíme však do našich nákladů započítat nejen mzdové náklady, ale také projeté palivo, pojistné na vozidlech, amortizaci vozidel (tj výměny olejů a ostatních kapalin, pneumatik), obnovu vozového parku, nájemné za pronajaté prostory a provoz autoškoly. A z toho co zbyde ještě poplatky státu.

Pokud se přesto rozhodnete pro levnou autoškolu, pak nám nezbývá, než vám popřát hodně štěstí při výběru, abyste natrefili na tu správnou. A předtím, než si vyberete, přijďte se podívat k nám, rádi vám poradíme a možná už nebudete chtít jinam :-)

...

L17 možnost získání řidičského oprávnění již od 17 let

Podmínkou pro řízení vozidla je jízda s mentorem, který musí sedět vedle řidiče. Podrobné informace a materiály pro mentory lze získat v naší autoškole.

...

Online-registrace

Online registrace do autoškoly
Pokud se přihlásíte do naší autoškoly online, dostanete automaticky slevu 400,-

...

Přihlášky od 15.10.

Od 15. Října se mění přihlášky do autoškol. Pokud jste si stáhli přihlášku před tímto datem a přinesete ji do autoškoly po 15.10., bude nutno vyplnit novou.

Učebna Autoškoly Praha 9 Učebna Autoškoly Praha 9 Autoškola z venku Vchod do areálu autoškoly